KontaktCzerwiec 27 2019 04:02:48
Techmar Olsztyn firma z branży usług elektrycznych

Doświadczenie jako podstawa działalności firmy.

Firma TechMar powstała w 2014 roku na bazie doświadczeń zdobytych przez wiele lat pracy, wdrażania systemów instalacji elektrycznych, telewizji przemysłowej i usług ogólnobudowlanych. Uzyskane od 2004 roku doświadczenie oraz poznanie wielu niuansów branży pozwala na swobodne działanie firmie TechMar w Olsztynie i jego okolicach.

Instalacje elektryczne, ich projektowanie i montaż wydają się dość prostymi czynnościami. Oprócz wymaganych uprawnień, spełniania zasad BHP i ogólnej staranności często liczy się także błyskotliwość i pomysłowość. Należy pamiętać, iż każda zlecona praca jest specyficzna, w swoistym otoczeniu. Każda jest indywidualna i wymaga konkretnego podejścia do odpowiedniego wykonania. Dlatego też w tej pozornie prozaicznej branży najważniejsze jest doświadczenie. TechMar z Olsztyna posiada szerokie doświadczenie i niezbędną wiedzę potrzebną w wykonywaniu świadczonych usług. Zapraszamy do szerszego zapoznania się z naszymi usługami. Część z nich znajduję z dziale Usługi.

Zapraszamy do współpracy podmioty gospodarcze i osoby fizyczne.


Rodzaje prądu
Jaki może być prąd elektryczny i natężenie prądu?
Potocznie, prąd to napięcie elektryczne np. w domowym gniazdku elektrycznym, naukowo prąd to uporządkowany ruch ładunków elektrycznych. Jak się okazuje typów prądów jest wiele. Jest prąd błądzący, prąd dopuszczalny długotrwale, prąd fazowy, prąd indukcyjny, prąd konwekcji, prąd magnesujący, prąd następczy, prąd neutralny, prąd oczkowy, prąd okresowo zmienny, prąd pierścieniowy, prąd piorunowy, prąd przewodowy, prąd przewodzenia, prąd przemienny, prąd przesunięcia, prąd rażeniowy, prąd resztkowy, prąd różnicowy, prąd samouwolnienia, prąd stały, prąd strat, prąd tętniący, prąd udarowy, prąd unoszenia, prąd upływu, prąd wirowy, prąd zerowy, prąd zmienny oraz prąd źródłowy.
Natężenie prądu natomiast (potocznie nazywane prądem elektrycznym) to wielkość fizyczna (najczęściej wyrażana w Amperach np. 16A, a oznaczona literą i) charakteryzująca przepływ prądu elektrycznego zdefiniowana jako stosunek wartości ładunku elektrycznego przepływającego przez wyznaczoną powierzchnię do czasu przepływu ładunku. Natęrzenie prądu elektrycznego mierzymy amperomierzem.